storings melding : storing opladen accu & controleer start/stop systeem

Voor alles op gebied van elektra en elektronica, van lampjes tot zekeringen
Plaats reactie
Carpio70
beginner
Berichten: 2
Lid geworden op: 12 jun 2023 17:23
Contacteer:

storings melding : storing opladen accu & controleer start/stop systeem

Bericht door Carpio70 »

Hoi,

Weet iemand wat er loos is met mij auto?
Clio estate 1.5 DCI
Het volgende is gebeurd, afgelopen week op vakantie in frankrijk en daar heeft de hele dag de achterklep opengestaan. nadat deze gesloten was ging na enkele minuten de auto zelf op slot, gelukkig had ik mijn sleutels niet in de auto liggen en kon ik de auto weer openen. Echter toen ik hem probeerde te starten was het een hoop getik maar starte hij niet.
Volgende dag de auto aangeduwd en ben gelijk een half uur gaan rond rijden, echter kwamen toen direct de meldingen op het dashboard schermpje "controleer voertuig" "controleer start/stop systeem" en "storing opladen accu".
Aldaar nog gecontroleerd of de dynamo de accu opladen en dat was het geval, gaf na starten met eerst een klein beetje gas geven gewoon 14+ volt aan op de multimeter.
Daarna de auto zo min mogelijk gebruikt om de accu te sparen en twee dagen later naar huis gereden, met de meldingen in het schermpje.
De reis naar huis verliep verder zonder problemen waarbij nog een tussenstop gemaakt waarbij de auto ook uitgezet is, maar hij starten daarna gewoon.
Vandaag in NL gelijk naar de Accu boer geweest en die heeft de accu getest en daar kwam uit dat deze slecht was en vervangen diende te worden.
Nieuwe accu geplaatst maar helaas bleven de meldingen gewoon terugkomen.
Om toch wat meer duidelijkheid te krijgen even langs de dealer gereden om hem te laten uitlezen en advies te vragen.
Ze hadden meerdere meldingen en een aantal gaf aan kortsluiting aan massa, na de codes gewist te hebben en opnieuw de auto te starten komen deze 4 telkens terug. (zie foto)
Afbeelding

Bij de dealer werd mij verteld dat het mogelijk aan de dynamo lag en dat die vervangen moet worden, maar als ik meet dan geeft hij gewoon 14+ volt aan.
De prijzen voor vervanging schrok ik behoorlijk van (1000 voor revisie bosch , 1300 voor Valeo nieuw)
Daarbij melde ze ook nog even dat het niet zeker is dat hiermee de storing verholpen is. pffff lekker dan
Aangezien de auto uit 2013 komt en al meer dan 200K op de teller heeft is dit een beetje veel van het goeie.

Iemand mss een idee waar het mogelijk nog aan kan liggen of is echt de dynamo de boosdoener ?

Groet
Robert
Mees120
forum member
Berichten: 326
Lid geworden op: 14 jan 2020 20:08
Locatie: Leiden
Contacteer:

Re: storings melding : storing opladen accu & controleer start/stop systeem

Bericht door Mees120 »

Wilde gok, kan dit niet de sensor zijn die op de accu zit?
Renault Clio TCe 90 ENERGY NIGHT & DAY 2014 (verkocht)
Peugeut Partner 1.5 HDI 130PK EAT8 (Ex Auto v/d zaak)
Peugeot 508SW PSE 2024
Sid89
beginner
Berichten: 1
Lid geworden op: 16 aug 2023 14:59
Contacteer:

Re: storings melding : storing opladen accu & controleer start/stop systeem

Bericht door Sid89 »

Hallo,

Heb je deze storing al opgelost? Ik heb de gelijke storing na het overstarten. Sensor van de minpool is vervangen maar de storing blijft terugkomen. De dealer weet de oorzaak ook niet.
Carpio70
beginner
Berichten: 2
Lid geworden op: 12 jun 2023 17:23
Contacteer:

Re: storings melding : storing opladen accu & controleer start/stop systeem

Bericht door Carpio70 »

Hoi,

Geen idee waarom ik de reactie die ik al had verstuurd niet zichtbaar is maar dan nog maar een keer :DD

De oplossing was bij mij het vervangen van de dynamo, hierop/in zit blijkbar ook een sensor die deze storing veroorzaakte.
Er is een nieuwe OEM Renault ingegaan en aales bijelkaar was ik net geen 600 euro kwijt voor het onderzoeken/testen en plaatsen van de dynamo.
Dit was niet bij een renault dealer want die rekende ongeveer 1000/1300 voor het vervangen van de dynamo :shocked:

gr
Robert
Plaats reactie

Terug naar “Clio 4 Elektronica (vraag & antwoord)”