Kraken bij het sturen

Wielen, banden, remmen, veren en schroefsets, kortom alles over wegligging
Plaats reactie
Gebruikersavatar
eryc
forum starter
Berichten: 128
Lid geworden op: 14 okt 2014 10:56
Locatie: Eindhoven
Contacteer:

Kraken bij het sturen

Bericht door eryc »

Vooral bij droog weer of na een stukje rijden merk ik dat wanneer het stuur (bijv. bij een bocht of rotonde) wat geluid maakt (stuuruitslag >30 graden).
Het klinkt als een droog rubber, maar ik zou niet direct weten waar ik dat moet zoeken.

Het vreemde is, dat het zich pas voordoet na zo'n 15-20 minuten rijden en alleen als het echt droog is.

Nu had ik dit topic gevonden, maar ik heb elektronische stuurbekrachtiging i.p.v. hydraulisch (het stuk over de vloeistof is dus niet van toepassing).

Waar zou ik kunnen controleren of alles in orde is en waar zo'n geluid vandaan komt?
Als het droog weer is zal ik proberen een filmpje te maken.

Alvast bedankt!
Groeten,
Eric

Clio 2 Phase 2 | 1.2 Expression 'Community' - Gris Boréal
hostler

Re: Kraken bij het sturen

Bericht door hostler »

Doet mijne ook, komt het van achter het stuur vandaan.

Weet niet waar het vandaan komt, want ik had het niet toen ik hem kocht.
Gebruikersavatar
mox
Beheerteam
Berichten: 2125
Lid geworden op: 13 apr 2009 01:09
Locatie: Utrecht
Contacteer:

Re: Kraken bij het sturen

Bericht door mox »

Moeilijk te zeggen... Komt het geluid uit je stuurkolom of meer bij je wielen vandaan? Maakt het nog verschil of je bij lage of bij hoge(re) snelheid stuurt? In dat geval zou het aan de elektromotor van je stuurbekrachtiging kunnen liggen. Die oefent immers minder kracht uit bij toenemende snelheid.

Voor de duidelijkheid: de "sleepring" achter het stuur bestaat niet uit een cirkelvormig sleepcontact dat gevoelig is voor slijtage, maar uit een opgerolde flatcable (folie), enigszins vergelijkbaar met de veer in een rolmaat. Vandaar dat je dit "sleepcontact" niet oneindig veel keren rond kunt draaien, maar hooguit een omwenteling of 5. Daarom zit er een klein plastic tandwieltje met een indicatiepijltje op, waaraan te zien is of de sleepring in het midden van z'n "bereik" staat.

Als het geluid uit het gebied rond je pedalen komt, dan is er misschien iets met de overbrenging in je stuurhuis aan de hand. Zit er speling in je stuur? Afhankelijk van het merk stuurhuis is dit enigszins nastelbaar met een imbus.

Maak inderdaad maar eens een filmpje met geluid, misschien herkent iemand het.
2000 ph1 RT 1.4 16V Gris Xerus
2003 ph2 Initiale 1.6 16V Gris Hologramme
2017 ph2 Initiale TCe 120 Gris Givré
Gebruikersavatar
eryc
forum starter
Berichten: 128
Lid geworden op: 14 okt 2014 10:56
Locatie: Eindhoven
Contacteer:

Re: Kraken bij het sturen

Bericht door eryc »

Vandaag heb ik even een filmpje gemaakt, bij zowel een kleine als grotere stuuruitslag doet het zich voor.
[youtube]n4assunztd0[/youtube]
Het 'klikken' is overigens de richtingaanwijzer :grin:
Groeten,
Eric

Clio 2 Phase 2 | 1.2 Expression 'Community' - Gris Boréal
hostler

Re: Kraken bij het sturen

Bericht door hostler »

Jij hebt het wel iets erger dan ik. Bij mij zijn het kleine kraakjes, maar het komt wel van dezelfde plek dus vermoedelijk ook het zelfde probleem.
Arjan
Oud-beheerder
Berichten: 5410
Lid geworden op: 10 okt 2009 17:19
Contacteer:

Re: Kraken bij het sturen

Bericht door Arjan »

Klinkt alsof het "rubber" van het stuur tegen de kolomkappen aanloopt.
MarijnRS
forum starter
Berichten: 217
Lid geworden op: 04 jun 2014 21:45
Locatie: Zeeuws-Vlaanderen
Contacteer:

Re: Kraken bij het sturen

Bericht door MarijnRS »

Ben het met Arjan eens. Probeer de kappen rond het stuur eens te verwijderen en kijk dan of het weg is.
Gebruikersavatar
cembo267
beginner
Berichten: 28
Lid geworden op: 14 mar 2015 14:09
Contacteer:

Re: Kraken bij het sturen

Bericht door cembo267 »

precies hetzelfde probleem
keebrev55
beginner
Berichten: 11
Lid geworden op: 25 aug 2015 15:39
Locatie: winterswijk
Contacteer:

Re: Kraken bij het sturen

Bericht door keebrev55 »

Bij mijn clio 2.2 bleek het de rubber zijn waar de stuurkolom die door het chassis naar het motorruim gaat. Ingespoten met siliconenspray en het piepen/kraken was over.

Gr. Paul
JeroenDCI

Re: Kraken bij het sturen

Bericht door JeroenDCI »

Wat moet je allemaal uit elkaar halen om bij dat stuurkolom rubber te komen?
keebrev55
beginner
Berichten: 11
Lid geworden op: 25 aug 2015 15:39
Locatie: winterswijk
Contacteer:

Re: Kraken bij het sturen

Bericht door keebrev55 »

Sorry voor het late antwoord, maar je hoeft er niets voor uit elkaar te halen. Tenminste bij mijn Authentique. Je volgt de stuurkolom naar beneden. Dan kom je tussen de pedalen uit en zie je het rubber/ plastic omhulsel wat naar het motorcompartiment gaat. Op die plek spuit je een beetje siliconenspray en draai je aan het stuur. Wel het contactsleuteltje plaatsen :grin:

Succes!
Drikus84
beginner
Berichten: 23
Lid geworden op: 08 okt 2016 21:21
Contacteer:

Re: Kraken bij het sturen

Bericht door Drikus84 »

Top die zoekfunctie in het forum. Zojuist hetzelfde probleem bij mijn clio op kunnen lossen. Even sprayen en klaar. Hoe simpel kan het zijn
dibro
beginner
Berichten: 17
Lid geworden op: 26 apr 2018 12:36
Contacteer:

Re: Kraken bij het sturen

Bericht door dibro »

Drikus84 schreef:Top die zoekfunctie in het forum. Zojuist hetzelfde probleem bij mijn clio op kunnen lossen. Even sprayen en klaar. Hoe simpel kan het zijn
Nog simpeler: ik had "het" ook, maar nu niet meer, kwam denk ik door de stilstand :)
Plaats reactie

Terug naar “Clio 2 Onderstel/wegligging (vraag & antwoord)”