weinig gas, hoge versnelling, raar geluid

Voor alles over motoren en aandrijving, van luchtfilter tot uitlaat
Plaats reactie
chrisvanhoorn

weinig gas, hoge versnelling, raar geluid

Bericht door chrisvanhoorn »

Beste mede clio rijders,

Ik ben op het moment met mijn Clio 2 fase 1, 1.2 uit 1998 in Kirgizië! Ik heb al verschillende pogingen gedaan naar de tadjikistaanse grens, maar telkens zijn er wat problemen die me doen huiveren om verder te gaan. Er zijn daar namelijk weinig garages en ook zijn het flink wat bergpassen waar je vast kan komen te zitten.

Ongeveer gelijktijdig met een probleem aan de hydraulica is er een ander probleem bijgekomen. Een lek in het hydraulica mechanisme is gerepareerd, en er zijn nieuwe riemen gelegd naar de motor en van de motor naar de dynamo gezien deze waren gesprongen. Dit is nu weer prima in orde maar kan misschien te maken hebben met het volgende mankement:

Het gaat om een geluid dat ongeveer klinkt als een duif bovenaan je schoorsteen. Het is een hol, matig hoog geluid. Een regelmatig geluid.

Na ongeveer een half uur rijden, als de motor op normale temperatuur is (net iets boven het tweede streepje van de 4). Begint de motor een raar geluid te maken. Het geluid is hoorbaar wanneer ik ongeveer 80km/h of meer rijdt. Het begint met het terughalen van het gaspedaal. Als ik het pedaal bijna volledig terug heb hoor je het geluid. Het is bij een bepaalde specifieke dosering in de 4e en 5e versnelling. Deze specifieke dosering wordt wat minder specifiek naarmate ik dan lang doorrijdt. En het geluid houdt vervolgens ook langer aan na ontkoppeld te zijn maar nog wel de snelheid te hebben.

Eerst is mij op de verdeling van de stroom op de bougies gewezen, de motor loopt echter prima, niet stotterend, nagenoeg perfect regelmatig, en ik heb geen vermindering van vermogen.

De olie is vandaag ververst, na 23000 kilometer sinds de vorige verversing in Nederland. Deze was inderdaad wat nagelaten, maar het geluid is er niet mee verholpen.

Vandaag is mij verteld dat ik ook de koppelings olie moet laten vervangen, maar ik twijfel of het daar aan ligt. Ook vraag ik me af hoe ik deze olie kan (laten) vervangen gezien ik geen draaidop voor een dergelijke tank kan vinden. Maar goed daar heb ik ook niet zoveel verstand van.

Weten jullie waar het aan zou kunnen liggen?

Sorry voor het lange verhaal, maar misschien hebben jullievmeer aan deze specifieke details.

Groeten, Chris
ClioRijder92

Re: weinig gas, hoge versnelling, raar geluid

Bericht door ClioRijder92 »

goedemiddag,

Misschien een domme vraag maar stinkt de clio niet??
ik had ook zon geluid toen mn kat leeg begon te raken.
chrisvanhoorn

Re: weinig gas, hoge versnelling, raar geluid

Bericht door chrisvanhoorn »

Hee, bedankt voor je reactie!

Nee de clio stinkt niet, en de knalpijp is ongeveer 25000 kilometer geleden vervangen.

Dus denk dat het waarschijnlijk niet daar aan ligt.
Da Freeze
forum starter
Berichten: 167
Lid geworden op: 10 mei 2014 09:48
Contacteer:

Re: weinig gas, hoge versnelling, raar geluid

Bericht door Da Freeze »

Zit de luchttoevoerslang wel vast aan de luchtinlaat? Misschien lekt die ergens en trekt die warme motorlucht aan.
chrisvanhoorn

Re: weinig gas, hoge versnelling, raar geluid

Bericht door chrisvanhoorn »

Hee,
Ja de slang is goed bevestigd.
Het geluid komt nu ook in lagere versnelling voor, en lijkt op het punt te zitten tussen op de motor remmen, en gassen. Dus op het punt waar de motor stationaire toeren draait. Ook als hij in z'n vrij staat. Het geluid is er niet als de auto stil staat! Alleen als de auto beweegt en stationair draait. Bij gas los hoor je het geluid niet (omdat je dan op de motor remt).

Bedankt voor de reacties tot nu. De garages hier weten niet wat het kan zijn. Ik heb gehoord dat het misschien de aandrijfas kan zijn? De wiellagers zijn goed.

Groetjes
Arjan
Oud-beheerder
Berichten: 5410
Lid geworden op: 10 okt 2009 17:19
Contacteer:

Re: weinig gas, hoge versnelling, raar geluid

Bericht door Arjan »

Hm, als je het ook hebt als de auto stil staat kan het nooit een as zijn en ligt het ook niet aan de versnellingsbak. Daar draait dan niets natuurlijk. Omdat het wel is bij rijden en niet bij remmen op de motor moet je volgens mij gaan denken aan een lager van de krukas. Bij het veranderen van toerental zou je dan ook een verandering in toon krijgen. De lagers van nokkenas, dynamo, waterpomp of een lager van de poelies van de diverse riemen kan ook maar dan zou je geen verschil hebben in het geluid bij afremmen op de motor.
chrisvanhoorn

Re: weinig gas, hoge versnelling, raar geluid

Bericht door chrisvanhoorn »

De toon blijft gelijk bij verandering van de versnelling. Het geluid is niet aanwezig in stilstand! Rond de 50 kilometer per uur bij een bepaalde dosering gas. Sinds vandaag is er ook een enkele lichte tik te horen op het aankoppelpunt vanuit stilstand. Dus misschien toch de versnellingsbak?

Groetjes.
Arjan
Oud-beheerder
Berichten: 5410
Lid geworden op: 10 okt 2009 17:19
Contacteer:

Re: weinig gas, hoge versnelling, raar geluid

Bericht door Arjan »

Dan is de koppeling en versnellingsbak dus wel een optie...

Is pas geleden de distributie riem ook vervangen? Aan de buitenzijde van de riem staat altijd pijlen en tekst geprint. Die kant loopt over de spanrol en de inkt kan nog wel eens wat plakkerig worden wat ook een geluid kan geven alsof er iets aanloopt. Dat is dan meestal met een paar honderd kilometer wel weg uiteraard.
chrisvanhoorn

Re: weinig gas, hoge versnelling, raar geluid

Bericht door chrisvanhoorn »

Hee, het blijkt dat een van de tandwielen in het differentieel een tand mist!
Dit wordt vandaag gemaakt. Even kijken of het daarmee is opgelost.

Groetjes
Da Freeze
forum starter
Berichten: 167
Lid geworden op: 10 mei 2014 09:48
Contacteer:

Re: weinig gas, hoge versnelling, raar geluid

Bericht door Da Freeze »

Knap gevonden! Dan heb je de halve auto dus wel uit elkaar liggen. :)
chrisvanhoorn

Re: weinig gas, hoge versnelling, raar geluid

Bericht door chrisvanhoorn »

Haha ja, Maja gelukkig zijn de arbeidskosten hier nihil.
Plaats reactie
  • Vergelijkbare Onderwerpen
    Reacties
    Weergaves
    Laatste bericht

Terug naar “Clio 2 Motorisch (vraag & antwoord)”