Pagina 1 van 1

Hoe, Wat, Waar Europa kaart???

Geplaatst: 10 mei 2014 18:21
door MMPB
Kan iemand svp vertellen hoe mijn R-link up te daten naar Europa (ipv Benelux)
Zoeken op internet/fora levert geen oplossing daar veel informatie verouderd is.

Kan je nou wel of niet een Europa kaart aanschaffen via internet??? (zie alleen de kaart van oost Europa)
Is het mogelijk deze kaart te downloaden of moet je een SD-kaart bestellen???
Als je een SD-kaart moet bestellen via wie gaat dit dan en wat zijn de kosten??? (zag 179,- Eu voorbijkomen terwijl de kaart in Frankrijk 99,- Eu kost)

Al met al een hoop onduidelijkheid en kijk met enige weemoed naar het systeem in onze VW, waar alles incl. is en je niets hoeft te betalen voor kaarten/updates.
Ik begrijp wel waarom er een verkoopadvies geld voor TomTom ;-)

Re: Hoe, Wat, Waar Europa kaart???

Geplaatst: 10 mei 2014 18:47
door zinitzio
Updaten naar een kaart Europa gaat niet. Die moet je echt kopen voor een prijs rond €175,-. Tot heden kun je de kaart van Europa niet updaten via je account. Je dealer kan de kaart Europa bestellen. Spoedig komt versie 9.25 uit. Daar zit ik ook op te wachten. Op de website van VKV kun je de kaart ook bestellen. Het R-Link systeem heeft nog wat problemen. Velen klagen hierover.

http://vkvwebshop.nl/webwinkel/navigati ... s_listing/

Re: Hoe, Wat, Waar Europa kaart???

Geplaatst: 10 mei 2014 19:00
door MMPB
Hoi zinitzio,

Bedankt voor je antwoord!
Hufter-proof is het systeem iig (nog) niet!!!
Zojuist een update gedaan, waarbij een aantal apps verplicht upgedate moesten worden en sommige vrijwillig.
Nadat de update voltooid was kreeg ik de melding (R-link toolbox); SD-kaart werkt niet meer.
Back-up teruggezet en wederom de update doorlopen.
Ditmaal verliep het zonder problemen.
Kaart terug in de auto, om vervolgens de melding te krijgen; geen kaarten aanwezig.
Meerdere malen geprobeerd, wederom updates geladen via de toolbox maar nog altijd de melding; geen kaarten aanwezig.
Wat een waardeloos systeem!!!!
Enig idee hoe dit probleem te tackelen??? Of moet ik toch echt (zoals andere forumgebruikers) terug naar de dealer???

Re: Hoe, Wat, Waar Europa kaart???

Geplaatst: 10 mei 2014 21:20
door zinitzio
Mijn broer had die problemen ook. Uiteindelijk heeft hij een nieuwe kaart gekregen onder garantie. Als je problemen houdt met de kaart moet je de auto starten en via het R-Link systeem in de auto alles updaten. Het duurt wel even maar dan zou het wel weer goed komen. De auto van mijn broer heeft een paar uur bij de dealer stationair gedraaid om alles te updaten. Zelf zit ik nog met een bug in de software die er voor zorgt dat mijn usb stick iedere keer bij het eerste nummer begint na het starten van de auto.

Re: Hoe, Wat, Waar Europa kaart???

Geplaatst: 12 mei 2014 18:07
door klmklmklmklm
Heel rlink is een soep.Filmpjes die vroeger gewoon gingen gaan plots niet meer.auto wel gekocht voor te rijden.Maar rlink zou echt heel snel eens mogen geupdate worden.

Re: Hoe, Wat, Waar Europa kaart???

Geplaatst: 12 mei 2014 23:48
door MMPB
Na een half uurtje rijden vandaag, met de melding; "geen kaarten aanwezig", springt het Rlink systeem ineens op het TomTom-logootje.
Dit duurde een minuut of 5 en vervolgens herstarte het systeem en kwam met de melding dat er een update voor het systeem was.
Ik begon hoop te krijgen dat het systeem eindelijk het "licht" had gezien....... Helaas van korte duur :-(
Binnen 10 seconden de melding; "update mislukt" en vervolgens weer de (immers welbekende) melding; "geen kaarten aanwezig".
Van de week terug naar de dealer mijn bestelde kaart van Europa ophalen.
Hopelijk krijgen zij het systeem werkende.......

Re: Hoe, Wat, Waar Europa kaart???

Geplaatst: 13 mei 2014 17:17
door klmklmklmklm
Heb je de stappen gevolgd die hier zijn aangegeven op het forum?

Re: Hoe, Wat, Waar Europa kaart???

Geplaatst: 13 mei 2014 17:27
door MMPB
Yep; op alle mogelijke manieren.

Re: Hoe, Wat, Waar Europa kaart???

Geplaatst: 14 mei 2014 18:30
door klmklmklmklm
Lijkt me toch het kaartje te zijn.

Re: Hoe, Wat, Waar Europa kaart???

Geplaatst: 14 mei 2014 22:26
door MMPB
Vandaag een nieuwe (Europa)kaart gekregen en het systeem werkt weer!!!
Echt topservice van VKV Zaltbommel!!!

Re: Hoe, Wat, Waar Europa kaart???

Geplaatst: 19 mei 2014 16:10
door Togira
Volgens de dealer was het verstandig bij de aanschaf geen update van de TomTom kaarten naar Europa a € 129 aan te schaffen omdat dit via r-link kan voor € 60. Dit zou dus wel moeten kunnen?

Re: Hoe, Wat, Waar Europa kaart???

Geplaatst: 19 mei 2014 16:38
door Bas1975
Togira schreef:Volgens de dealer was het verstandig bij de aanschaf geen update van de TomTom kaarten naar Europa a € 129 aan te schaffen omdat dit via r-link kan voor € 60. Dit zou dus wel moeten kunnen?
Ik zou nog maar eens met de dealer gaan praten: :argue: Updaten / downloaden van Europa kaart is niet (meer) mogelijk wegens technische redenen. Europa kaart kost bij dealer 173 euro.... :party6: :shock: :? :mad:

Re: Hoe, Wat, Waar Europa kaart???

Geplaatst: 19 mei 2014 17:49
door MMPB
Idd, sluit me aan bij Bas.

Re: Hoe, Wat, Waar Europa kaart???

Geplaatst: 20 mei 2014 14:58
door Togira
Dan gaan we dat bij de dealer wel uitzoeken als hij geleverd wordt in augustus.

Komt dat ook niet meer dan? Als ik het goed begrijp is dat hele r-link een flinke sof.

Re: Hoe, Wat, Waar Europa kaart???

Geplaatst: 20 mei 2014 16:36
door Bas1975
Komt in toekomst waarschijnlijk wel weer. R-Link is geen sof, maar nog niet helemaal af..... Mooi systeem met veel potentie, ik denk dat we wat geduld moeten hebben.