Pagina 1 van 1
Beschadigde motorkap
Geplaatst: 07 jan 2013 13:20
door jeanpierreflip
Hallo,
Enkele maanden terug ben ik eigenaar geworden van een Renault Clio 1.4 uit 1997. Bij de aanschaf kwam ik er al achter dat de motorkap beschadigd is (vorige eigenaar heeft waarschijnlijk met een leuke snelheid een paaltje geraakt. Nu lijkt me het een ramp om die motorkap uit te laten deuken en ben ik opzoek naar een vervangende motorkap.
1. Is er makkelijk aan zo'n kap te komen.
2. Omdat het waarschijnlijk al lastig te vinden in de juiste kleur te vinden, is het duur om deze over te laten spuiten.
3. Is het lastig om een motorkap te verwisselen.
Alvast bedankt voor de moeite,
Groeten, Jacco
PS. Hier nog enkele foto's

Re: Beschadigde motorkap
Geplaatst: 07 jan 2013 18:42
door Arjan
Is wel een irritante schade zo te zien. Lijkt er op dat er ook al provisorisch is geprobeerd uit te deuken?
Je zou eens kunnen proberen of je via schadeauto.nl een kap in de juiste kleur kan vinden. Je kleurnummer vind je op het plaatje bij de rechterkoplamp. Heb je al bij een schadebedrijf geïnformeerd naar de mogelijkheden? Overspuiten van een andere kap is erg afhankelijk van de staat waarin je die aanbied namelijk. Zorg je zelf dat die spuitklaar is of laat je alles doen?
Re: Beschadigde motorkap
Geplaatst: 09 jan 2013 13:29
door jeanpierreflip
Ik heb hem zelf niet proberen uit te deuken, maar waarschijnlijk is dit idd provisorish gepoogd door een vorige eigenaar.
Ik heb nog niet geïnformeerd bij een schadebedrijf, maar ik gok dat dit niet al te goedkoop kan zijn, buiten die kleine deukjes is eigenlijk de hele motorkap vervormt (hij kan er niet mooi rechtop op liggen. De rest van de schade is redelijke netjes weggewerkt.
Als ik hem laat spuiten zorg ik er in ieder geval in de primer staat. Mettalic met een spuitbus spuiten begin ik niet aan, dat krijg ik namelijk nooit super strak.
Ik zit er ook nog over te denken de motorkap te laten wrappen in een koolstofvezel look. Heeft eimand daar ervaring (ziet dat er enigsinds uit?)
groeten,
Jacco
Re: Beschadigde motorkap
Geplaatst: 09 jan 2013 13:32
door sj0ertum
Wrappen in carbonfolie is goed te doen, maar neem wel goede folie
Als je met 2 man bent is zo'n motorkap zo gedaan.
Re: Beschadigde motorkap
Geplaatst: 09 jan 2013 22:23
door Vinnie
Kleurcode 432 gok ik zo, kan eigenlijk geen 449 zijn vanwege het bouwjaar
Kleurcode kan je vinden in de witte stikker bij je rechter deur.
Motorkap kost bij de sloop ongeveer 50 euro.
4 boutjes en een extra iemand nodig die de motorkap kan vashouden( niet zwaar maar erg onhandig)
Wrappen is vaak veel duurder.
Succes met het herstellen

Re: Beschadigde motorkap
Geplaatst: 10 jan 2013 09:48
door jeanpierreflip
Wrappen is inderdaad duurder (lokaal reclamebedrijf wil het doen voor 175 euries :S) Ik heb al een een verzoek geplaatst op onderdelenzoeker.nl voor de motorkap.
Zit er nog verschil in de motorkap bij oudere clio's? Ik lees dat er nogal wat verschil zit tussen de bouwjaren.
Re: Beschadigde motorkap
Geplaatst: 10 jan 2013 11:47
door bassyyyy
het nadeel bij jou is, dat je een ph 3 hebt, deze heeft rondere koplampen, motorkap voor dit type is schaarser dan voor de ph 1& 2 deze zijn namelijk identiek aan elkaar, en al helemaal moeilijk in de juiste kleur, moet je echt tegenaan lopen.
Re: Beschadigde motorkap
Geplaatst: 10 jan 2013 12:04
door sj0ertum
Ik weet niet hoe handig je bent, maar je zou hem ook voor het grootste deel uit kunnen deuken, plamuren en dan bijspuiten. Als je het daarna gaat wetsanden en polijsten zie je er (bijna) niets meer van.
Re: Beschadigde motorkap
Geplaatst: 10 jan 2013 14:13
door jeanpierreflip
Die kleine deuken die je op de foto ziet zijn ook niet echt het probleem, het probleem zit hem erin dat de hele motorkap een soort van uit zijn vorm is. Aan de bestuurders kant ligt hij niet goed erop (daar zit een grote naad) en aan de voorkant is hij zit hij rechts goed, maar links steekt hij een stuk naar voren (de naad is rechts groter dan links). Mijn ook voorkeur gaat er dan naar uit om hem te vervangen door een sloop motorkap. Als ik deze kan vinden teminste, want alle aanbieders bij onderdelenzoeker.nl bieden mij een nieuwe (of een replica) motorkap aan voor rond de 180 euro.
Re: Beschadigde motorkap
Geplaatst: 10 jan 2013 14:35
door Engee
Dan hoop ik dat de scharnierpunten e.d. nog wel recht zijn en het alleen in de kap zit.
Ik zou wat slopen afbellen, zijn idd erg schaars ph. 3 in onderdelen.
Re: Beschadigde motorkap
Geplaatst: 11 jan 2013 20:18
door jeanpierreflip
Voor de rest is de schade (naar mijn idee) wel goed herstelt (Andere onderdelen als de bumper zitten wel goed op hun plek). Misschien omdat de bumper tweedhands praktisch niet te krijgen is dat de vorige eigenaar zelf wat geprobeerd heeft. Ik kan mijn broer er anders nog wel naar laten kijken, die doet voor zijn werk niks anders dan in elkaar gereden auto's bekijken.
Re: Beschadigde motorkap
Geplaatst: 29 mar 2013 22:26
door 16Vke
Je kan je clio ook ombouwen naar Ph 1 - 2, Dan heb je de 2 koplampen nodig van de versie ervoor (de hoekige lampen) en de voorbumper, vindt je ook makkelijker een motorkap voor

Past 1 op 1, 2 koplampen / voorbumper en motorkap vervangen, ben je ook goedkoper uit dan deze motorkap te laten herstellen
