Pagina 1 van 1

vocht in de clio

Geplaatst: 11 dec 2012 11:17
door UnreaL_NL
Nu het zo vriest is het duidelijk te merken dat er vocht in de auto zit. De binnenkant is namelijk even bevroren als de buitenkant. Hier heb ik het dan over de voorruit.

Hebben jullie ideeën waar dit vocht vandaan kan komen want ik heb al gekeken maar er ligt geen vocht in het zit alleen tegen de ramen.. wat natuurlijk best vervelend is.

het gaat om een clio 3 ph 1 dynamique S 85dci

groeten stefan

Re: vocht in de clio

Geplaatst: 11 dec 2012 12:06
door Ezra
Oh dat wist ik niet :idea: Waarom gaat de airco niet aan dan?

Re: vocht in de clio

Geplaatst: 11 dec 2012 12:12
door UnreaL_NL
Okee bedankt dat wist ik ook niet :thumbsup: .. maar het is niet alleen nu ik heb het al vaker gemerkt dat de vooruit wazig is met een klein schoon vlekje waar de blower erop blaast. zelfs als ik alleen de blower aan heb.. van de zomer ook al vaak gehad eigenlijk elke morgen.

p.s. bestaat er ook een voorruit met verwarming voor de clio 3 want volgens mij heb ik wel zo'n knopje maar zit niks in het raam anders moet ik daar maar eens voor kijken. (als deze doorscheurt)

Re: vocht in de clio

Geplaatst: 11 dec 2012 12:44
door UnreaL_NL
Elk airco systeem in de auto schakelt zichzelf uit als de buitentemperatuur onder een bepaalde grens komt. Dit kan zijn bij +2, +5, of zelfs al bij +12 °C. Dat is gedaan vanwege het gevaar van bevriezen van de koelvloeistof en een vloeistof welke bevriest zet uit, waardoor leidingen kunnen open scheuren.
http://wiki.tdiclub.nl/Airco

deze kwam ik op een andere site tegen

Re: vocht in de clio

Geplaatst: 11 dec 2012 13:28
door Frank [Factory]
Ik heb daar met een Clio 3 nooit last van gehad. Airco ging altijd aan.

Re: vocht in de clio

Geplaatst: 11 dec 2012 13:53
door sj0ertum
Ik heb laatst een test gedaan met de zogenaamde 'Fog fight kit' waardoor je ruiten niet mee zouden beslaan.
Nja het werk inderdaad even, maar is zo weer weg.

Ik heb nu een 'Pingi vochtvreter' in de auto liggen. Werkt perfect en tot nu toe geen overmatig last van vochtige ramen. (Beslagen ruiten is wat anders, dat komt door het warmte verschil bij het instappen en het vocht dat je mee naar binnen neemt en verdampt) Deze vochtvreter activeer je door hem in de magnetron te leggen, en als de werking minder is doe je hem gewoon weer opnieuw in de magnetron.

Re: vocht in de clio

Geplaatst: 11 dec 2012 18:52
door Klomp
... en een vloeistof welke bevriest zet uit, waardoor leidingen kunnen open scheuren
Verreweg de meeste vloeistoffen krimpen bij bevriezen, water is hierop een uitzondering. Is de koelvloeistof dan water?
Maar goed, de stelling lijkt me in 't algemeen niet juist; dus ik weet niet in hoeverre ik dan die 'technische uitleg' moet geloven.

Re: vocht in de clio

Geplaatst: 11 dec 2012 18:53
door Frank [Factory]
Freon heet dat toch, dat spul wat er in zit?

Re: vocht in de clio

Geplaatst: 11 dec 2012 21:35
door Age
wat ik altijd gelezen en geleerd heb is dat de airco's onder de 4 graden het niet doen, ivm de kans op bevriezen van de verdamper.
Ook van de clio werkt de airco niet, ook al brand het airco lampje of tekst.

Re: vocht in de clio

Geplaatst: 11 dec 2012 21:36
door Frank [Factory]
Ach so :thumbsup:

Re: vocht in de clio

Geplaatst: 12 dec 2012 19:58
door cliomonster
Geen idee of ik het goed gelezen heb hoor, maar je hebt ook een knop die je kan draaien/om kan zetten zodat je of GEEN lucht van buiten naar binnen krijgt of juist WEL. Als je hem dicht hebt staan dan kan je zoveel warmte blazen als je wil maar het blijft dan vochtig en beslaan de ruiten/blijven beslaan. Dit had ik in het begin..Ik dacht van huh, waarom werkt dit niet.. Gewoon open zetten dan beslaan de ruiten ook niet meer nadat je de airco/kachel aan hebt gehad..

Re: vocht in de clio

Geplaatst: 13 dec 2012 05:39
door 16 kleppert
Hoi,

Ik hoop dat ik jullie met onderstaand verhaal een en ander uit kan leggen vwb de airco.


Freon heet dat toch, dat spul wat er in zit?
Ja dat klopt,het systeem is afgevuld met freon R134A.
wat ik altijd gelezen en geleerd heb is dat de airco's onder de 4 graden het niet doen, ivm de kans op bevriezen van de verdamper.
De verdamper bevriest altijd en beetje. Dit komt door het vocht wat ontrokken word uit de te koelen omgeving,en dit slaat neer op de verdamper.
In de zomer zie je ook altijd een plasje water onder de auto verschijnen, na een rit met de airco aan.Dit is dus smeltwater wat dus bij de verdamper vandaan komt.
Elk airco systeem in de auto schakelt zichzelf uit als de buitentemperatuur onder een bepaalde grens komt. Dit kan zijn bij +2, +5, of zelfs al bij +12 °C. Dat is gedaan vanwege het gevaar van bevriezen van de koelvloeistof en een vloeistof welke bevriest zet uit, waardoor leidingen kunnen open scheuren.
Voor zover ik weet of eigenlijk wel zeker weet komt het aircosysteem in geen enkele manier in aanraking met het koelsysteem van de auto.Dus leidingen die openscheuren???
Als je gewoon water gebruikt kan ik het me inderdaad wel voorstellen met temperaturen onder 0 C
Leidingen van het aircosyteem zelf hoef je ook niet bang voor te zijn.
Freon in vloeistofvorm heeft van zichzelf al een temperatuur van ver onder 0C.

Waarom werkt de airco dan niet bij lage buitentemperaturen??

Helemaal zeker weten doe ik het niet,maar heb daar zo mijn idee over:
Freon heeft de eigenschap altijd naar het koudste punt toe te gaan ,bij een stilstaand systeem.
Bij een auto zal dit dus de aircopomp zijn,en de condensor.
Zo'n pomp kan niet goed tegen vloeistofslag. Even wel,maar niet langdurig.
Als de auto dus een tijdje stilstaat,stroomt alle freon ( vloeistof ) dus naar de aircopomp.
De pomp zal dan dus vloeistof gaan verpompen,waardoor er korte tijd een hele hoge druk heerst aan de hogedruk ( pers ) kant van de pomp. Vloeistof is niet samendrukbaar immers.

Een airco systeem / climate control werkt samen met de buitentemperatuursensor.
Ik denk dus dat het daarom niet werkt bij een lage buitentemperatuur.


Een systeem heeft de volgende hoofdcomponenten.

Aircopomp >>>> Condensor >>> expansieventiel>>>> verdamper.

Aircopomp,pomp alleen de freon rond
Condensor , condenseerd de freon.
exp ventiel , zorgt ervoor dat de hoge druk in het systeem omgezet wordt in een lage druk
verdamper , verdampt de freon,en hierdoor onstaat er dus koude
Even kort samengevat.

In het geval van de topicstarter,kan het misschien wel zijn dat het afwateringspijpje verstopt zit. Dan kan het smeltwater van de verdamper niet weg,en dus blijft het vocht in de auto.

Groetjes,

Sander
16 kleppert

Re: vocht in de clio

Geplaatst: 13 dec 2012 17:22
door 16 kleppert
Ik had een hele rustige nachtdienst :sleeping: ,dus tijd zat om alles uit te leggen.


:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Sander

Re: vocht in de clio

Geplaatst: 04 jul 2014 16:18
door BadEend
Voorzover ik weet werkt de airco in de winter ook gewoon zodra de verdamper boven de 3 of 4 graden is.
In de verdamper zit een temperatuursensor, dus zodra er genoeg motorwarmte is werkt de airco wel.

Re: vocht in de clio

Geplaatst: 28 okt 2014 17:56
door Jdvrs
paravan afvoeren bekijken willen wel is dicht zitten