Clio 1.4 16v - uitlaat puft

Voor alles op gebied van elektra en elektronica, van lampjes tot zekeringen
Plaats reactie
Jamie

Clio 1.4 16v - uitlaat puft

Bericht door Jamie »

Hoi,

Ben nu een weekje aan het achterhalen wat het probleem is. Heb al wat tips gekregen, maar nog geen oplossing.

Mijn Clio 1.4 16v Privelegé 2002 benzine, ging 1,5 week geleden het lampje rechtsonderin dashboard knipperen (volgens het boekje = luchtverontreiniging)
Op dat moment stotterde (met stoten) de auto als ik gas gaf, alsof hij wilde afslaan. En dit doet hij in combinatie met een puffende uitlaat. Hij bromt niet, maar puft. Ook komt er een vreselijke lucht uit de uitlaat. Wel witte rook.
Ik rijdt meestal korte ritten naar werk (enkel rit 4 km) maar heb soms in het weekend, dat ik rit maak van meer dan 100km.
Ik probeer ook zuiniger te rijden, door ook vlot naar de 5 te schakelen, waar 70km mag. Bij het starten van auto, gaat toerenteller op 1000 soms naar 1200 (normaal dacht ik).

- ik heb luchtfilter eraf gehaald en gestart, probleem niet opgelost
- ik heb 4 nieuwe bougies aangesloten, probleem niet opgelost.
- ik heb bobines gecontroleerd of ze vies zijn, probleem niet opgelost.

Zijn er mensen die bij wie dit bekend voorkomt of exact zelfde ervaren hebben?

Ik lees veel problemen met gasklephuis en stappenmotor of kabelboom.
Maar lijkt mij wel handig om eerst te weten wat voor functie die onderdelen hebben. En hoe ziet een kabelboom eruit? Waar zit deze ergens, iemand foto?
Kan ik aan die kabel ergens zien of die bij mij al vervangen is?

Alvast bedankt voor het lezen en meedenken!

Hij staat momenteel gewoon voor de :( deur, wachten op mijn volgende salaris.
Maar wil het liefst er zo snel mogelijk weer in kunnen rijden.
Dus als er meer tips zijn graag.
Jamie

Re: Clio 1.4 16v - uitlaat puft

Bericht door Jamie »

Hoi ArjanRS,

Thanks voor de info. Ik kan pas onder de motorkap kruipen als het droog weer is.
Regent nu. (maar heb begrepen, dat als er wit rook is, dat in iedergeval je motor schoon is) zat namelijk te denken of een flesje injectiereiniger zou helpen.
maar als hij al schoon is, dan niet nodig?

Koppakking hmm.. ga even googlen, want zegt mij niets. Beetje cursus autokennis op doen :lol:
Jamie

Re: Clio 1.4 16v - uitlaat puft

Bericht door Jamie »

Hm ok, ik was net in een topic aan het lezen over koppakking.
Gaat iets van 1000,- centjes kosten :dizzy2:
En distributieriem moet dan ook mee vervangen worden, niet bepaald om vrolijk van te worden.

Zou ik in deze conditie, wel of niet ermee rijden bijv een afstand van 80km?
Zou die op de snelweg moeilijk doen, omdat hij echt puft/ stoot?
Jamie

Re: Clio 1.4 16v - uitlaat puft

Bericht door Jamie »

ArjanRS schreef:Je kan dat door onze huisspecialist Henny laten doen.
Forum naam is: hemnybongers.

Heb bij hem een complete motorrevisie met succes laten uitvoeren en daarna zijn er zat na mij gegaan :thumbsup:
:laugh4: daarom vraag ik ook specifiek of ik in deze conditie, met de auto iets van 80KM kan gaan rijden.
Dat is de afstand ongeveer naar Henny :grin:
Weet niet of ik er mee de snelweg op kan en hoe die dan reageert of verergert.
dion
forum starter
Berichten: 56
Lid geworden op: 10 jan 2011 00:12
Locatie: Venlo
Contacteer:

Re: Clio 1.4 16v - uitlaat puft

Bericht door dion »

Hoi,

het puffen en stotteren, en stinken heb ik ook gehad bij mijn auto. Heb toen de auto laten uitlezen en hieruit bleek dat 1 van de 4 penbobines KAPOT was dus niet smerig. Bij mij ging tijdens het stotteren het lampje van de luchtverontreiniging ook branden. Ik durf dus bijna zeker te zeggen dat het een bobine is. Deze gaan nogal snel stuk heb ik me laten vertellen.
Bij de garage zijden ze wel dat je niet al te lang moet blijven rijden met een kapotte bobine, dit zou slecht zijn voor de katalysator ivm de slechte verbranding.
Hoop dat je hier iets aan hebt.
En van die witte rook durf ik niet te zeggen
gr dion
dion
forum starter
Berichten: 56
Lid geworden op: 10 jan 2011 00:12
Locatie: Venlo
Contacteer:

Re: Clio 1.4 16v - uitlaat puft

Bericht door dion »

ik weet niet wanneer hij precies wit rookt. maar als je hem met koude motor start is het volgens mij redelijk normaal dat hij een beetje rookt dit is dan volgens mij condens. maar dit durf ik niet zeker te zeggen

gr dion
Jamie

Re: Clio 1.4 16v - uitlaat puft

Bericht door Jamie »

dion schreef:Hoi,

het puffen en stotteren, en stinken heb ik ook gehad bij mijn auto. Heb toen de auto laten uitlezen en hieruit bleek dat 1 van de 4 penbobines KAPOT was dus niet smerig. Bij mij ging tijdens het stotteren het lampje van de luchtverontreiniging ook branden. Ik durf dus bijna zeker te zeggen dat het een bobine is. Deze gaan nogal snel stuk heb ik me laten vertellen.
Bij de garage zijden ze wel dat je niet al te lang moet blijven rijden met een kapotte bobine, dit zou slecht zijn voor de katalysator ivm de slechte verbranding.
Hoop dat je hier iets aan hebt.
En van die witte rook durf ik niet te zeggen
gr dion
Hoi Dion,

Ok, dus ook soort gelijk probleem gehad.
Ik zelf zit ook te twijfelen aan die bobines, vooral omdat er bij ééntje, wanneer je het stroomstekkertje los klikt,maar nog net spanning hebt, hij flink begint te haperen dat de motor bijna afslaat. ik dacht dat het bij mij de 2e van links was.

En betreft die witte rook, tja motor was voorzover ik weet nog niet echt warm.
ik heb de auto van huis naar de garage gereden iets van 1 km, niet meer. En daar ging hij even met lopende motor dus gelijk die bobine-stekkertjes die aan bobine vastklikken, gelijk testen. en ik zat mee te kijken. vervolgens ging hij flink op gaspedaal drukken en kijken hoe de motor klinkt. en ja je zag op dat moment witte rook eruit komen en dacht ook veel vocht (water, bezine of damp???)
heb altijd begrepen, als de uitlaat een beetje lekt, dat het gezond is??
maar normaal heb ik nooit witte rook gezien uit de auto.

ik heb even gegoogled wat één bobientje kost (50,- ongeveer incl.btw)
hoe lang hoort zo'n bobine mee te gaan. want denk dat ze nog niet vervangen zijn.

Thanks voor de info super :thumbsup:
Laatst gewijzigd door Jamie op 06 okt 2012 17:10, 3 keer totaal gewijzigd.
Jamie

Re: Clio 1.4 16v - uitlaat puft

Bericht door Jamie »

hennybongers schreef:Je kan de injectors even doormeten voordat je deze gaat vervangen zonder zekerheid te hebben. Indien ze goed zijn dan ultrazone schoonmaken. Condens (water) in de uitlaat kan wel met dit weer maar moet echt ophouden als motor warm is. Anders toch even koelsysteem afpersen.

Gr. Henny
Hoi Henny,

- Met "injectors" bedoel je denk ik de bobines?
- Ultrazone is dat (injectie reiniger die ik in de benzine tank moet doen) of is dit om die onderdeeltjes met de hand te reinigen?

ik heb zelf geen enkel meetapparaat, enkel mijn gereedschapskistje :lol:
dus voor iets uitlezen of meten, moet ik iemand anders zoeken :chinrub:

of als het mogelijk is via de laptop, dan moet ik die software ervoor hebben
en de juiste kabel om aan te sluiten. (iemand suggesties) maar uiteraard alleen als die uitleessoftware ook duidelijk kan aangeven wat probleem is.
want al die codes zullen mij niets zeggen, dan plaats ik ze hier :huh:
Jamie

Re: Clio 1.4 16v - uitlaat puft

Bericht door Jamie »

Hoi Henny,

Ok, ik dacht dan is die slecht. Dat zou dus betekenen, dat de andere 3 niet goed zijn, want toen hij die op de zelfde manier met het stekkertje ging spelen, bleef de motor stabiel. (daarom viel die 2e bobine bij mij op, van dat zal het kunnen zijn).

Geen flauw idee, waar het vandaan komt als het water is. Ik moet gewoon een goed werkende motor hebben, daarna kan ik naar jou toe rijden en mag je de auto helemaal checken/uitlezen en de puntjes op de "i" zetten :grin:
Laatst gewijzigd door Arjan op 07 okt 2012 18:24, 1 keer totaal gewijzigd.
Reden: Quote verwijderd
Jamie

Re: Clio 1.4 16v - uitlaat puft

Bericht door Jamie »

Update!!

Het was de bobine!!
Hij is vervangen en rijd nu weer lekker, zonder schokken, smoooth :driving:
Thanks iedereen die meegedacht en gereageerd heeft SUPER!!!!
Leerzame forum voor een leek!

Groetjes

Jamie :grin:
Jamie

Re: Clio 1.4 16v - uitlaat puft

Bericht door Jamie »

Nee, gelukkig niet :worship: Ik zat al te denken aan een bedrag van 300 euro of meer, maar gelukkig met 100,- was het helemaal opgelost incl. mijn remmen gesmeerd ivm piepen en een batterij voor mijn sleutel. top gewoon!
Gebruikersavatar
roylee
forum member
Berichten: 496
Lid geworden op: 27 okt 2011 17:35
Locatie: Veenendaal
Contacteer:

Re: Clio 1.4 16v - uitlaat puft

Bericht door roylee »

reden dat lampje gaat knipperen is dat door de computer alles meet en doordat 1 bobine bijvoorbeeld 8 van de 10 keren niet ontsteekt krijg je andere waardes van de o2 sensoren. (pure benzine en lucht gaan het uitlaatsysteem in omdat je geen ontbranding hebt) hij probeert bij te regelen door extra of minder benzine in te spuiten. Kan hij het verschil dan nog niet wegkrijgen dan schakelt hij de cilinder uit die niet goed meeloopt. Hij stopt dan met inspuiten en met ontsteken. Je auto loopt dan inderdaad op 3 poten. en omdat 1 poot niet mee liep hoor je een puf uit de uitlaat. Waarschijnlijk was de auto niet vooruit te fikken toen dat lampje knipperde :P. Ik heb het 1 keer gehad en was blij dat ik in de stad reed.
Afbeelding
Plaats reactie

Terug naar “Clio 2 Elektronica (vraag & antwoord)”