Verschil in bandenmaat: wat ga ik merken?

Wielen, banden, remmen, veren en schroefsets, kortom alles over wegligging
Plaats reactie
Gebruikersavatar
king_
Beheerteam
Berichten: 104
Lid geworden op: 09 jul 2014 12:30
Contacteer:

Verschil in bandenmaat: wat ga ik merken?

Bericht door king_ »

Hoi allemaal,

Wij hebben bijna 60K aan kilometers gereden met onze huidige set banden, en het wordt tijd voor nieuwe.

Momenteel heb ik onder mijn clio3 Ph1 16" Canasta's met 195/50/16, na onderzoek blijkt dat af fabriek 195/55/16 gemonteerd wordt.
Qua rijstijl kan ik zeggen dat we bijna 60K aan kilometers gereden hebben met de Hankook Winter Icept W310, dus we zijn behouden rijders.

Als ik besluit om te switchen naar het originele formaat: wat kan ik 'anders' verwachten tov mijn huidig formaat?
En zou het mooier/minder mooi staan? Mijn Clio is niet verlaagd.

Alvast bedankt!
Clio 3ph1 Rip Curl 1.2 TCE, 2009
Gebruikersavatar
Lampie
forum starter
Berichten: 77
Lid geworden op: 09 nov 2013 19:42
Locatie: Alphen aan den Rijn
Contacteer:

Re: Verschil in bandenmaat: wat ga ik merken?

Bericht door Lampie »

Merk je niets van, behalve dat de auto op de 55 serie banden een hogere snelheid heeft bij dezelfde aanwijzing op de kilometerteller.
('t gat tussen aangegeven en werkelijke snelheid wordt iets kleiner)
Eenvoudigste manier om dit te controleren is gaan rijden met een tomtom en kijken wat de GPS snelheid is.

En uiteraard mag de band nergens aanlopen
Afbeelding75533Afbeelding
Gebruikersavatar
nd-photo.nl
forum starter
Berichten: 235
Lid geworden op: 11 mei 2015 10:32
Locatie: Vught
Contacteer:

Re: Verschil in bandenmaat: wat ga ik merken?

Bericht door nd-photo.nl »

Ik zou je iig willen aanraden om in de zomer te rijden met echte zomerbanden. Winterbanden werken alleen goed in de regen en met temperaturen onder de 7 graden celsius.

Zal ook iets comfortabeler worden, al zal dat denk ik niet heel veel schelen tov een 50 band.
Gebruikersavatar
king_
Beheerteam
Berichten: 104
Lid geworden op: 09 jul 2014 12:30
Contacteer:

Re: Verschil in bandenmaat: wat ga ik merken?

Bericht door king_ »

Bedankt!

De Hankook's zaten bij aanschaf op de auto, en na onderzoek bleek het ook goede zomereigenschappen te hebben tot de zomerbanden, met alleen het kenmerk dat ze iets instabieler zijn in de bochten (wangen die wat zachter zijn door type rubber).

Ik ga zeker over tot zomerbanden, voor zit er nog 4-4,5 mm op en achter 3,5-4 mm.

Wie heeft er op 16" de 55 maat onder de clio? Maakt het de velg niet optisch kleiner? Aan de andere kant is de wielkast optisch weer wat voller
Clio 3ph1 Rip Curl 1.2 TCE, 2009
Plaats reactie

Terug naar “Clio 3 Onderstel/wegligging (vraag & antwoord)”