Pagina 1 van 1

Deel elektra valt uit waaronder ruitenwissers.

Geplaatst: 06 apr 2021 16:15
door Ed1966
Hallo, Ik heb onlangs een Renault Clio - CLIO; 1.6 16V S2005 uit 2002 gekocht. Daar was een startknop in gemaakt ipv het starten met een sleutel (wat ook niet meer mogelijk is met een sleutel). Door de startknop knippert het middelste lampje tussen Stop en Serv. Als dit lampje knippert werkt alles. Maar zodra dit lampje uit gaat, dan doen de ruitenwissers het niet meer maar ook de elektrische ramen niet en de knipperlichten het niet meer. Deurvergrendeling werkt dan ook niet meer. Lichten doen het nog wel. Soms gaat na een minuut ofzo het lampje vanzelf weer aan maar meestal ook niet. Ik kan er geen lijn in ontdekken. Er gaat geen rit voorbij of dit euvel presenteerd zich. Bij de garage hebben ze de ruitenwissers vervangen maar dat was niet het probleem. En of de duvel er mee speelt kan ik er bijna van uit gaan dat als het regent of zoals vandaag sneeuwt en hagelt het lampje zeker uitgaat en o.a. mijn ruitenwissers niet werken wat natuurlijk levensgevaarlijk is. Ik heb weinig verstand van autos, bij de garage konden ze niets vinden en door die startknop werd het allemaal een moeilijk verhaal. Er loopt voor zover ik kan zien van die startknop een draad naar de elektronica onder de motorkap... ooit hoogstwaarschijnlijk problemen geweest met de startonderbreking en het op deze Peppie en Kokkie manier "opgelost". Graag hoor ik of iemand hier iets meer over kan zeggen. Of het het waard is om dit te laten repareren, een beetje betaalbaar. Vooralsnog is het een kat in de zak voor 1000 euro . Alvast bedankt. Ed

Re: Deel elektra valt uit waaronder ruitenwissers.

Geplaatst: 14 jun 2021 16:05
door icebox666
waar gaan de draden van de startknop heen?
Normaal gesproken heb je de eerste stand van de sleutel dit zou zo moeten zijn ingericht dat als je hem op on zet er stroom gaat naar al je aux (hetzijnde de lampen ruitenwissers ect ect) als deze kabels niet goed aangesloten zijn zal die daar dan problemen op gaan geven.

Kan je op de sloop geen nieuw contact slot halen en deze er weer in zetten ?

Re: Deel elektra valt uit waaronder ruitenwissers.

Geplaatst: 14 jun 2021 16:29
door icebox666
Als ik zo op het schema kijk is er 1 rood draad dat is constante plus (accu). 1 witte dat is 12volt aansturing naar startrelai en 2 gele 12volt voor het contactslot stroom naar onder andere je aux.
https://cardiagn.com/diagram-7-renault- ... -diagrams/
Nummer 2 is het contactslot.
ik zou kijken of zekering f6 f37 f13 en f4 er juist inzitten en zo ja verder zoeken naar het probleem.(deze zitten denk ik in de motoruimte.... maar ik kan liegen nu ) dit was gelogen deze zitten onder het stuur. en of ergens anders