Pagina 1 van 1

Welkomsverlichting

Geplaatst: 12 aug 2020 20:05
door Mees120
Beste Leden,

Ik zit nu in Berlijn en gisteravond zat ik bij een restaurant te eten en er stond een hele mooie zwarte Clio V RS Line 1.3 TCe een paar parkeerplekken verderop.

Toen ik aan mijn overheerlijke toetje begon liep er iemand gericht naar de Clio dus ik bleef even kijken. Meneer kwam aanlopen, auto gaat open, spiegels klappen uit (allemaal heel erg mooi op zich), maar toen... ik zie welkomstverlichting van onder de auto uitkomen dus ik was meteen geïnteresseerd.

Ik heb vanmiddag even op internet rond gekeken en ik kwam het volgende tegen:
- In de accessoirelijst van de Clio IV staat nergens iets van welkomstverlichting, het enige wat ik kan vinden is oplichtende dorpellijsten maar dat vind ik een beetje overbodig: (8201468749)
- In de accessoirelijst van de Clio V zie ik het vervolgens wel staan: (8201722932) en op ebay.co.uk is er een set te koop voor £149
Duurdere met foto's: https://www.ebay.co.uk/itm/LUMIERE-D-AP ... 4902.l9144
Goedkopere zonder foto's: https://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Rena ... SwwnNeQUXS

Zou er een manier zijn om deze op een Clio IV aan te sluiten, zo ja hoe dan? Of zeggen jullie je kan beter een andere oplossing zoeken zoals een IP68 Ledstrip en die op een of andere manier op de binnenverlichting aansluiten?

Zoals dit: https://www.amazon.de/MASUNN-Silikon-St ... 5J8WJE6V5P
of dit: https://www.amazon.de/WINOMO-Aluminium- ... 5J8WJE6V5P

Of kan ik beter opzoek gaan naar van die puddle lights die je in de buitenspiegels plaatst? Zoiets: https://www.amazon.de/LED-SMD-Umfeldbel ... 31&sr=8-43

Alvast heel erg bedankt!

Re: Welkomsverlichting

Geplaatst: 12 aug 2020 22:15
door mox
Ik ken de regelgeving niet goed, maar ik vraag me af of dergelijke dorpelverlichting onder de auto in Nederland is toegestaan.
Welcome & Goodbye is overigens een feature die aanwezig is (of ingeschakeld kan worden) op Clio 4's met een recente EMM.

Re: Welkomsverlichting

Geplaatst: 12 aug 2020 23:21
door Mees120
Ik ken de regelgeving ook niet, volgensmij mag het sowieso niet tijdens het rijden maar het is blijkbaar voor de Clio V een te bestellen acsessoirs dus het zou moeten mogen. Lijkt me dat het in Nederland sneller zou mogen dan in Duitsland met de TÜV.

Ik heb zo een OBD2 dongel ding ooit een keer gekocht. Niet 1 met een schakelaar. Ik heb er diezelfde dag naar gekeken en een aant dingen geprobeerd die in die lijst hier op het forum staat en er werkte iets maar ik vind het te eng om er mee te experimenteren want ik snap er nog minder dan niks van.

En ik ben bang dat mijn EMM te oud is?.. Een Clio uit 2014 zonder automatische verlichting of ruitenwissers. Wel parkeersensoren achter maar dat is een losse module ergens. Volgensmij heb ik ook geen Canbus? Ik kan LED verlichting gebruiken zonder foutmeldingen en als er een lampje kapot is of als ik er 1 uit trek krijg ik ook geen melding te zien of iets.

Re: Welkomsverlichting

Geplaatst: 07 jan 2022 09:43
door AndrewDc
Deze zijn inderdaad te bestellen officieel bij Renault komt op een €200 ongeveer incl plaatsing.
Echter het volgende.. begin 2021 mijn Clio hybride geleverd heb deze direct laten plaatsen maar het systeem doet gek, alle lampjes binnen in de wagen gaan aan en uit enz..
na 6maanden contact garage + Renault Frankrijk is er beslist ze definitief af te koppelen deze zijn blijkbaar niet geschikt voor de hybride 🤦🏼‍♂️