Pagina 1 van 1

Spanningsregelaar vervangen?

Geplaatst: 18 jan 2020 14:09
door Douwevdk
Goededag,

Sinds kort heb ik wat probleempjes. Auto start slecht, hij start wel in 1 keer maar met moeite. En toen ik van de week sochtends mn groot licht aan deed ging mn radio uit, begonnen de lampen te flikkeren en liep de motor duidelijk slechter. Toen ik mn groot licht uit deed was alles weer oke.

Dus ik dacht dat het wss de dynamo zou moeten zijn die te weinig stroom leverd. Nu zag ik bij het doormeten dat bij draaiende motor de accu 17+ volt geeft. Is het dan de spanningsregelaar die kapot is?

En zo ja, waar zit de spanningsregelaar?

Re: Spanningsregelaar vervangen?

Geplaatst: 18 jan 2020 15:41
door StadiumIII
volgens mij op de dynamo
14.4 v heb je nodig let op met de piek spanning

Re: Spanningsregelaar vervangen?

Geplaatst: 18 jan 2020 17:04
door mox
Achterop de dynamo zit inderdaad een stukje elektronica ("gelijkrichter", "spanningsregelaar", "regulator"). De koolborstels zitten er ook in geïntegreerd. Die modules zijn met enig speurwerk los te koop, maar garages vervangen altijd de volledige dynamo. Is immers veel efficiënter voor ze.



Mocht je de hele dynamo willen vervangen: ik heb er hier eventueel nog eentje liggen voor een Clio II 1.6 16V. Bosch/Renault, nieuw in doos, renaultnummer 7700434900. Poelie zit er niet bij, die moet je overzetten.

Re: Spanningsregelaar vervangen?

Geplaatst: 20 jan 2020 09:15
door Douwevdk
Dus jullie denken ook dat de spanningsregelaar vervangen moet worden?