Pagina 1 van 1

Clio 4 RS houdt in en stottert (warme motor)

Geplaatst: 03 jun 2019 14:50
door Avi91
Goedemiddag leden,

Ik rij nu +/- 1,5 jaar met veel plezier in mij Clio RS (BJ 2014).

Sinds een paar dagen houdt de auto in en stottert deze zodra de motor warm is(vermogen verlies). Dit is vanaf de 80km/h en bij precies 4500-6000 toeren. Als ik doorschakel heb ik weer vermogen totdat ik weer bij de 4500 toeren ben. :cry:

Auto auto is 6 maanden geleden gechipt naar bij UT, eigenlijk nooit ergens last van gehad.

Alle vloeistoffen heb ik gecontroleerd & geen foutmeldingen... Geen rook of rare geurtjes + versnellingsbak schakelt prima.
Ik gebruik de auto maar +/- 2 dagen per week en laat hem altijd netjes warm worden voordat ik mijn gaspedaal wat dieper intrap.

Heeft iemand dit eerder gehad of komt het iemand bekend voor? Of bepaalde dingen die ik alvast kan uitsluiten waar het vandaan komt?

Hoop dat jullie mij kunnen helpen/adviseren :worship:

Re: Clio 4 RS houdt in en stottert (warme motor)

Geplaatst: 03 jun 2019 15:27
door B.Kokkelmans
Misschien even contact opnemen met UT? wellicht hebben die een oplossing

Re: Clio 4 RS houdt in en stottert (warme motor)

Geplaatst: 04 jun 2019 01:12
door Tutuur
Ik ga niet openbaar oordelen over een ander zijn werk. Maar mocht je hieraan twijfelen of zij er niet uit komen, check dan onderstaande link eens :)

Re: Clio 4 RS houdt in en stottert (warme motor)

Geplaatst: 04 jun 2019 07:32
door B.Kokkelmans
Het is natuurlijk niet gezegd dat het door UT komt!!

Re: Clio 4 RS houdt in en stottert (warme motor)

Geplaatst: 04 jun 2019 10:30
door Seyfi078
Mijn RS van 2015
Stottert ook wel eens.. maar niet zo hoog in de toeren
Tussen 2500 en 3000

Re: Clio 4 RS houdt in en stottert (warme motor)

Geplaatst: 04 jun 2019 21:01
door Avi91
Contact opgenomen met UT, ik mag langsgaan zodat ze kunnen kijken of het aan de chip ligt. Auto is in de winter gechipt (dus ik dacht misschien nu het zomer is en de afstelling niet goed gedaan is,lijkt namelijk of die te weinig lucht/brandstof krijgt). Zelf denken zij dat dit niet door het chippen komt.

Ik laat donderdag de auto uitlezen bij de dealer. Aan hun heb ik ook gevraagd of het de bougies-bobines zijn, die zeggen waarschijnlijk niet (anders zou het inhouden ook bij een koude motor zijn).

Nu maar even afwachten, ik durf niet meer boven de 100 te rijden haha.

Re: Clio 4 RS houdt in en stottert (warme motor)

Geplaatst: 09 jun 2019 23:30
door Avi91
Update: het lampje controleer inspuiting ging branden onderweg naar de dealer... Het complete inlaat- & uitlaatsysteem is gecheckt op lekkages, geen valse lucht, geen kabeltjes of slangen los, diverse sensoren zijn bekeken + schoongemaakt, bougies + bobines zijn in orde, maar toch geeft de computer aan dat er af en toe te weinig vermogen is. Monteur heeft toch aangeraden om het verder uit te zoeken met UT, omdat mechanisch alles in orde is. Dat wordt dus stap 2 :)

Re: Clio 4 RS houdt in en stottert (warme motor)

Geplaatst: 20 jun 2019 11:42
door martll
Is het inmiddels al opgelost? Ben wel benieuwd naar de oplossing.

Re: Clio 4 RS houdt in en stottert (warme motor)

Geplaatst: 20 jun 2019 22:35
door Avi91
Nope, volgende week ga ik langs UT (daarna doe ik ff een update).

Re: Clio 4 RS houdt in en stottert (warme motor)

Geplaatst: 31 jul 2019 13:07
door martincb
Is er wat uit gekomen bij UT?

Re: Clio 4 RS houdt in en stottert (warme motor)

Geplaatst: 08 sep 2019 10:37
door Avi91
Goedemorgen!

Ivm privéomstandigheden niet met de auto bezig geweest.

Hierbij weer een update:

UT heeft een andere software ingeladen die minder extreem is, auto rijdt weer perfect :thumbs:

Het is mij wel opgevallen dat je bij het extreme chippen echt aan een andere intercooler moet denken... Anders kan de auto alle warmte niet aan en gooit hij zijn vermogen omlaag. Dit was bij mij het geval...

Voor mij is dit qua vermogen meer dan zat. Extra koppel blijft in alle versnellingen een feestje.

Ik ben inmiddels opzoek naar een grotere auto dus wellicht een Mégane GT :DD