Pagina 1 van 2

TCe 120 EDC (Clio GT)

Geplaatst: 04 dec 2012 20:29
door goos
Op onderstaande site wat info over de nieuwe TCE 120 die vanaf volgend voorjaar beschikbaar is in de clio:
http://www.renault.com/en/innovation/ga ... 0-edc.aspx

Re: TCe 120 EDC

Geplaatst: 04 dec 2012 22:15
door Bennink
Gelukkig, tenminste een fatsoenlijke vierciliner:
An extremely versatile 4-cylinder, 120 hp, 1.2 litre turbo petrol engine with direct injection which develops 190 Nm of torque at low revs, from 2000 rpm. In other words: the performance of a 1.6 litre.

Re: TCe 120 EDC

Geplaatst: 07 dec 2012 22:09
door 16Vke
Renault grijpt zo te zien terug naar de Distributieketting ipv riem.
Onderhoudsvrij zo'n ketting, als je ze goed onderhoud :thumbsup:
Wat ze tegenwoordig toch al niet kunnen met "maar" een 1.2 16v, 120 pk en 190Nm koppel.

Re: TCe 120 EDC

Geplaatst: 10 dec 2012 11:47
door Elektronized
"Onderhoudsvrij zo'n ketting, als je ze goed onderhoud" :smash:

Re: TCe 120 EDC

Geplaatst: 10 dec 2012 11:50
door sj0ertum
Nissan gebruikt al jaren een ketting, geen gekke keuze om die techniek in een Renault te gebruiken :thumbsup:

Re: TCe 120 EDC

Geplaatst: 10 dec 2012 17:26
door Age
zijn wat ik heb gehoord ook nissan blokjes, dus eindelijk iets erin wat niet zo snel stuk kan gaan... :lipssealed: x
Dus vandaar ook die ketting.

Re: TCe 120 EDC

Geplaatst: 16 jan 2013 22:00
door Han
Van mijn dealer begreep ik dat de 120pk versie standaard een automatische versnellingsbak heeft. Dit door de mileueisen en belastingvoordelen... Klopt dit? :chinrub:

Re: TCe 120 EDC

Geplaatst: 17 jan 2013 11:28
door Entity_Razer
enkel dit is spijtig:

Moet zeggen, ik vind Renault op zich wel goed bezig. Smaak is subjectief ten opzichte van hoe alles eruit ziet / kwaliteit maar ... vind het mechanisch / qua line-up van moteren niet slecht. Enkel spijtig dat de 1.2 TCE EDC's en gelijkaardig niet van de start beschikbaar waren ...

Re: TCe 120 EDC

Geplaatst: 20 jan 2013 17:45
door Wizard
Han schreef:Van mijn dealer begreep ik dat de 120pk versie standaard een automatische versnellingsbak heeft. Dit door de mileueisen en belastingvoordelen... Klopt dit? :chinrub:
"It will go on to replace the 1.6 16V with automatic transmission. This aluminium....."

Tsja! :thumbsup:

Re: TCe 120 EDC

Geplaatst: 21 jan 2013 11:13
door Elektronized
Heeft de 1.2TCe EDC ook van die flippertjes aan je stuur om te schakelen ?

Re: TCe 120 EDC

Geplaatst: 02 mar 2013 23:27
door Elektronized
Dus deze versie heeft enkel een automaat, net zoals de RS.. Misschien een domme vraag, maar kan iemand me uitleggen hoe je automaat rijdt ? :D Heb er echt geen idee van, heb enkel nog maar met schakelbakken gereden.. Volgens mij gaat een automaat in een GT en RS toch tegenvallen..

Re: TCe 120 EDC

Geplaatst: 02 mar 2013 23:55
door goos
Bij een automaat hoef je de koppeling niet in te trappen, je linkervoet gebruik je dus niet :wink: en dan zet je meestal de automaat in D van drive, gas geven met je rechtervoet en gaan..

Re: TCe 120 EDC

Geplaatst: 03 mar 2013 12:42
door goos
In onderstaand topic staat er nu meer informatie. De clio met deze motor zal door het leven gaan als GT:
https://www.clioclub.info/forum/viewtopi ... 52&t=15839

@Elektronized, als je deze auto op de belgische website gaat configureren zie je op de plaatjes ook de schakelflippers aan het stuur.

Re: TCe 120 EDC

Geplaatst: 07 mar 2013 21:51
door goos
:driving: http://www.nu.nl/auto/3359993/renault-c ... state.html

Renault Clio GT komt als hatchback en Estate
Voor de liefhebbers van de Renault Clio die 90 pk te weinig vinden, maar een 200 pk sterke RS te veel, is er nu ook een Clio GT.

Vlot genoeg dankzij een 120 pk sterke 1,2-liter TCe turbomotor en een automaat met dubbele koppeling. De GT komt er zowel als hatchback als Estate.
Net als de Clio RS is de Clio GT voortaan voorzien van een gedownsizede turbomotor. Een 1,2-liter driecilinder met 120 pk om precies te zijn.
Daaraan gekoppeld zit dezelfde EDC transmissie met dubbele koppeling die ook in de RS dienst doet. Het is genoeg om de lauwe hatch of estate in een verdienstelijke 8,6 seconden naar de 100 te trekken.
De topsnelheid van de Clio GT ligt op 199 km/h. Toch belooft Renault een gemiddeld verbruik van 5,2 liter op 100 kilometer, waarmee de CO2-uitstoot op een fiscaal vriendelijke 120 gram per kilometer komt.
Sportief
Aan de buitenkant onderscheidt de GT zich met sportieve bumpers, 17 inch lichtmetaal en een dubbele uitlaat. De Bleu Malte lak op de foto’s is overigens optioneel verkrijgbaar.
Binnenin heeft de GT onder meer aluminium pedalen, schakelflippers en sportieve tellertjes. Sportstoelen mogen uiteraard niet ontbreken en zijn eventueel zelfs met leder te bekleden.
Prijzen zijn nog niet bekend, maar aangezien de GT in mei al bij de dealers staat zal dat niet lang meer duren.

Re: TCe 120 EDC (Clio GT)

Geplaatst: 08 mar 2013 19:30
door remcob
Op de begische site van Renault staat de GT al vermeld, je kan hem ook al configureren. Prijs daar is 20.700 euro.

Kwa uitrusting lijkt de auto erg veel op de R.S.

In Nederland zal de auto dus nog niets duurder zijn.

Re: TCe 120 EDC (Clio GT)

Geplaatst: 08 mar 2013 20:18
door clio4driver
Het is toch echt een 4-cilinder.
Staat vermeld op Renault.com
http://www.renault.com/en/innovation/ga ... 0-edc.aspx

Vertaling:

Pittige prestaties en geavanceerde technologieën.

De Renault TCe 120 EDC is de eerste Renault turbo benzinemotor met directe inspuiting. Deze is voorzien van een automatische transmissie.
Deze motor zal de 1.6 16V vervangen. De TCe 120 is een aluminium 1198 cc blok en levert hoge prestaties, met een piekvermogen van 120 pk (tot 10 pk) en een maximumkoppel van 190 Nm (tot 40Nm) die vergelijkbaar is met die van een twee-liter motor.

Met 90% van de maximumkoppel beschikbaar vanaf 1.500 tpm en 100% beschikbaar tussen 2.000 en 4.000 toeren per minuut, deze motor is bijzonder flexibel en responsief, met weg trekken zijn de prestaties bij lage toeren waardig als van een diesel.

Technologie-wijzer, de TCe 120 EDC bied:


Turbobenzinemotor met directe inspuiting

Aluminium motorblok

Een zeer veelzijdige 4-cilinder, 120 pk, 1.2 liter turbo benzinemotor met directe injectie die 190 Nm aan koppel ontwikkelt bij lage toerentallen, vanaf 2000 tpm. Met andere woorden: de prestaties van een 1,6 liter.

Dubbele cam-fasering Variable Valve Timing (inlaat en uitlaat).

Verminderde wrijving voor een betere efficiëntie, met name:
- Oppervlaktebehandelingen: DLC (Diamond Like Carbon) op de nokvolgers

(Technologie afgeleid van de Formule One), grafiet-gecoate plunjers,

- Met variabele cilinderinhoud oliepomp.

- Onderhoudsvrije distributieketting met lage wrijving.

Re: TCe 120 EDC (Clio GT)

Geplaatst: 09 mar 2013 08:38
door Age
dat van die 4 cilinder meende ik ook al idd....

Re: TCe 120 EDC (Clio GT)

Geplaatst: 09 mar 2013 09:38
door goos
Dat klopt, nu.nl heeft het fout dat het een viercilinder wordt stond altijd al op de website van renault (zie 1e post)

Re: TCe 120 EDC

Geplaatst: 09 mar 2013 17:07
door bart0ving
Elektronized schreef:Heeft de 1.2TCe EDC ook van die flippertjes aan je stuur om te schakelen ?
Ja dat heeft ´ie. Zelfde flippers als de RS.

De 120Pk TCE is enkel en ALLEEN in GT uitvoering en ALLEEN als automaat.

Re: TCe 120 EDC

Geplaatst: 12 mar 2013 13:55
door Entity_Razer
bart0ving schreef:als Semi-automaat.
:wink:

Re: TCe 120 EDC (Clio GT)

Geplaatst: 12 mar 2013 14:40
door bart0ving
Zo zijn er wel meer semi automaten..... Ik wou aangeven dat hij niet als handgeschakeld komt.

Re: TCe 120 EDC (Clio GT)

Geplaatst: 14 mar 2013 21:18
door berkens
Hoe zie je in welke versnelling de EDC staat als je in D rijdt?

PS Geen start/stop systeem op de Clio IV?

Groeten Ben...

Re: TCe 120 EDC (Clio GT)

Geplaatst: 14 mar 2013 21:29
door remcob
Als je in D rijdt zie je niet in welke versnelling je rijdt. Ga je schakelen met de flippers dan verschijnt de versnelling wel in beeld. Althans zo is het nu in mijn Grand Scenic waar ik ook handmatig kan schakelen (tikkie naar voren / tikkie terug :smile:).

Op de GT en RS geen start stop systeem, beetje lastig met automaat. Al heeft Audi wel een start stop systeem ontwikkeld met een automaat geloof ik.

Er wordt bij het remmen wel energie teruggewonnen wat ook weer scheelt in het benzineverbruik.

Re: TCe 120 EDC (Clio GT)

Geplaatst: 14 mar 2013 22:19
door bart0ving
berkens schreef:Geen start/stop systeem op de Clio IV?

Groeten Ben...
Jawel hoor, maar niet op de automaat! :thumbsup:

Re: TCe 120 EDC (Clio GT)

Geplaatst: 15 mar 2013 15:04
door berkens
bart0ving schreef:
berkens schreef:Geen start/stop systeem op de Clio IV?
Jawel hoor, maar niet op de automaat! :thumbsup:
Jammer,

Start/stop "computer" kan toch wel fff de dubbele koppeling van de EDC openen als motor uit is gegaan. ;-)

En weer snel motor starten met ultra snelle start/stop systeem en alles weer klaar voor vertrek.

Gemiste kans. :thumbsup:

Zit er trouwens "launch control" op de Renault EDC's?