Verschil in remkracht achteraan

Wielen, banden, remmen, veren en schroefsets, kortom alles over wegligging
Plaats reactie
Janneman
beginner
Berichten: 3
Lid geworden op: 21 jan 2019 21:20
Contacteer:

Verschil in remkracht achteraan

Bericht door Janneman »

Clio RN van 1996. Op de keuring is er achteraan een verschil van 55% tussen L en R op de trommelremmen vastgesteld. De boel opengegooid en er was 1 rempompje dat lekte.
Rempompjes beide vervangen, ontlucht, remblokken ontvet en opgeschuurd. Terug naar de keuring en... zelfde resultaat (55% verschil). De handrem pakt normaal en vooraan (schijven) is ook alles normaal. ABS heeft hij niet. Nu, voordat ik er nog meer kosten aan doe is mijn vraag of het de remverdeler dan zou kunnen zijn want veel meer zit er toch niet tussen?
Alvast bedankt voor het meedenken.
Gebruikersavatar
AS1
forum starter
Berichten: 100
Lid geworden op: 29 jan 2017 12:25
Locatie: Belgie
Contacteer:

Re: Verschil in remkracht achteraan

Bericht door AS1 »

Belangrijk is of de achterwielen even hard worden afgeremd als je de handrem aantrekt. Eenvoudig te testen door de achterkant van de auto op te krikken zodat beide achterwielen vrij draaien en dan de handrem aantrekken.
Waarschijnlijk worden de wielen evenveel afgeremd. Ze hebben immers de remtrommels los gehad en de boel afgesteld.
Je weet dan zeker dat het in het hydraulisch gedeelte moet zitten en dan waarschijnlijk inderdaad de remkrachtverdeler.
Clio 3 - 1.6 16V Initiale Paris aut. 2006
Clio 2 - 1.4 16V Privilege aut. 2002
ex. Clio 1 - 1.4 RN 1993 (oorspronkelijk FX-TH-63)
Plaats reactie

Terug naar “Clio 1 Onderstel/wegligging (vraag & antwoord)”